Fundacja ReymonTTa22 nie lubi marnować czasu. Jeśli uznamy, że sytuacja wymaga działania, reagujemy natychmiast. Znani jesteśmy również z tego, że kiedy jakiś pomysł przykuje naszą uwagę, stajemy na głowie, by efekt był satysfakcjonujący. Po raz pierwszy mogliście się przekonać o tym podczas akcji #WisłaTylkoPrzyReymonta, gdy zbieraliśmy fundusze na pierwsze trzy domowe spotkania sezonu. W rok 2019 weszliśmy z nową akcją.

#KoszulkaDlaWisły

To był klasyczny scenariusz działania naszej Fundacji. W dniu, kiedy wyszło na jaw, że jednym z ratujących klub przed upadkiem jest sam Kuba Błaszczykowski, Pan Krzysztof Stanowski rzucił na Twitterze luźny pomysł, by zaprojektować i wypuścić do sprzedaży specjalną koszulkę której tematem przewodnim miało być upamiętnienie historycznego momentu ratowania Wisły Kraków przed upadkiem. Ani przez moment nie wahaliśmy się i zadeklarowaliśmy, że podejmiemy się zadania od początku do końca.

Wybór projektu

Od samego początku istnienia naszej Fundacji deklarowaliśmy pełną transparentność w działaniu oraz otwartość na pomysły i sugestie kibiców, chcących wesprzeć nasze działania. Nie inaczej było tym razem. W konkursie mógł wziąć udział każdy. Przez kilkanaście dni otrzymaliśmy kilkadziesiąt grafik. W wewnętrznym głosowaniu wybraliśmy trzy projekty i oddaliśmy decyzję w ręce kibiców. Zwycięzcą głosowania został projekt „Linia życia” nadesłany przez Pana Tomasza Lebkuchena, który od pierwszego dnia uznawany był za głównego kandydata do zwycięstwa.

Przede wszystkim jakość

Od samego początku wiedzieliśmy jak wielkie są oczekiwania względem tej koszulki. Wiedzieliśmy że to nie może być zwykły T-shirt, który straci fason po jednym praniu, ale musi dorównać jakością samemu projektowi. Akcja #KoszulkaDlaWisły wzbudziła spore zainteresowanie i ułatwiło nam to  kontakt z firmami chętnymi podjęcia się zadania. Po kolejnych kilkunastu dniach, dziesiątkach próbek i setkach rozmów wraz z Wisłą Kraków zdecydowaliśmy się powierzyć produkcję firmie Cutline Wear Factory.

Limity nie istnieją

Kibice Wisły kolejny raz pokazali, jak bardzo podoba im się projekt „Linia życia” oraz jak wiele mogę od siebie dać, jeśli tylko mają klarowną i uczciwą opcję pomocy klubowi. Bazując na wynikach sprzedaży koszulek prowadzonych przy poprzednich akcjach dla Wisły Kraków wraz z klubem podjęliśmy decyzje o wprowadzeniu limitowanej serii koszulek linia życia. Miało to podnieść nieco elitarność produktu oraz pomoc również w zaplanowaniu procesu produkcyjnego oraz wysyłek.

Nikt chyba nie przewidywał, że cały limitowany nakład (1906 sztuk) rozejdzie się w godzinę, wliczając w to trzydzieści minut przeciążonego serwera, który nie wytrzymał naporu chętnych. Wiec znów działając w trybie ekspresowym Wisła Kraków wraz z Fundacją ReymonTTa22 uznały że limity trzeba zdjąć. Rozpoczęte zostały rozmowy by uniknąć problemów z dostawami Wisła rozpoczęła rozmowy z firma która podjęła by się zadania rozesłania tak ogromnej ilości zamówień. By jednak wyróżnić nabywców pierwszych 1906 koszulek zostaną one dodatkowo ozdobione, co będzie je wyróżniać spośród pozostałych.

W ostatecznym rozrachunku, sprzedanych zostało 7808 koszulek z serii „Linia życia”, co dobitnie pokazuje jaki potencjał drzemie w kibicach Białej Gwiazdy.

Media

Począwszy od inicjatora i pomysłodawcy akcji Pana Krzysztofa Stanowskiego który pokazał Światu „Linię Życia” w jednym z programów Stan futbolu

Bardzo duży wkład w promocję naszej akcji wniósł redaktor Michał Pol, Który jako pierwszy na swoim YT programie zaprezentował promocyjną wersje koszulki ,wystąpił w niej wraz z Tomaszem Smokowskim w jednym z odcinków Misji Futbol oraz prezentował na antenach innych stacji telewizyjnych.

Rozgłos wokół akcji #KoszulkaDlaWisły zwrócił uwagę także największych portali internetowych oraz rozgłośni radiowych. Informacje o niej można było przeczytać między innymi na stronie RMF FM   , pisała o nas również Gazeta Krakowska  .

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom zaangażowanym w akcję #KoszulkaDlaWisły, dziękujemy również kibicom za obdarzenie nas po raz kolejny zaufaniem. Razem tworzymy Wielką Wisłę.

Wielki sukces projektu #WisłaTylkoPrzyReymonta

Dzięki współpracy i zaangażowaniu kibiców udało się zebrać:

361 279 PLN

Do akcji dołączyło 3196 kibiców.

Celem akcji było pokrycie kosztów wynajmu stadionu przy Reymonta 22 na pierwsze trzy domowe mecze w sezonie 2018/2019.

Szczegóły i wyniki akcji na stronie https://fans4club.com/project-reymonta