Koszulka Linia Życia

Ostatnie miesiące doskonale pokazały, jak ważna dla Krakowa i całej piłkarskiej Polski jest Wisła Kraków. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi misja ratunkowa klubu zmierza do szczęśliwego zakończenia. Symbolem tej heroicznej walki jest koszulka, którą chcemy dziś przekazać w Wasze ręce.

#MuremZaWisłą!

     Gdy wchodzimy na Wawel od wylotu ul. Kanoniczej, po lewej stronie stromego podejścia, ciągnie się ceglany mur pokryty tzw. cegiełkami wawelskimi. Wykute na nich nazwiska upamiętniają tych, którzy w okresie międzywojennym przekazali datki pieniężne na odnowienie Wawelu. Podobne mury, z wykutymi  nazwiskami fundatorów, znajdziemy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i w Centrum Jana Pawła II.

     Krakowska Wisła zawsze posiadała bardzo liczne grono sympatyków. To nie tylko osoby mieszkające w Krakowie i w Małopolsce ale rozsiani po całej Polsce, Europie i świecie ludzie, dla których los klubu z ul. Reymonta 22 jest ważny. Wiśle od lat kibicują całe rodziny, a tradycja sympatyzowania z Białą Gwiazdą przechodzi z pokolenia na pokolenie. Z reguły kibice pozostają anonimowi ale myślę, że dzisiaj, gdy klub przeżywa najpoważniejsze w swej 113-letniej historii problemy, jest wiele osób, które zechciałyby zostać Fundatorem „cegiełek”, z których powstałby Wiślacki Mur Cegiełkowy. Propozycja skierowana jest do indywidualnych osób, całych rodzin, firm, stowarzyszeń, grup przyjaciół, fan clubów, trenerów, zawodników, kibiców piłkarskich innych drużyn i klubów, z którymi Wisła rywalizowała.

     Wiślacki Mur Cegiełkowy to bardzo duże przedsięwzięcie wymagające specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i zaangażowania wielu osób. Dlatego z tym pomysłem zwróciłem się do Fundacji Reymontta22 z propozycją wspólnego zorganizowania tego przedsięwzięcia. To właśnie osoby aktywnie działające w Fundacji zaproponowały nazwę akcji: „Murem za Wisłą” a także zasugerowały aby wzdłuż stadionu, pomiędzy ul W. Reymonta a Aleją 3 Maja powstała Aleja Gwiazd. Nasza propozycja i zaproszenie do współpracy skierowane jest do wszystkich osób i grup kibiców, dla których los Wisły nie jest obojętny. Co najistotniejsze wspólnie zgadzamy się, że wszystko musi być Totalnie Transparentne a środki uzyskane z tej akcji muszą być zainwestowane w przedsięwzięcie, które potem będzie mogło przynosić zysk klubowi.

     Przed nami dużo pracy, wiele spotkań, dyskusji i niełatwych decyzji,  nie tylko w obrębie grup kibicowskich, ale jesteśmy przekonani, że sprawa jest tego warta. Zapraszamy do współpracy. O postępach prac będziemy informować na bieżąco. Wszyscy stańmy Murem za Wisłą.

     Z kibicowskim pozdrowieniem woytek1974 i Fundacja Reymontta22

murek